Οι δράσεις του νέου θεσμού της Σχολής Γονέων του σχολείου μας ξεκίνησαν δυναμικά με τη συμμετοχή των γονέων-κηδεμόνων των μαθητών/τριών μας στη διαδικτυακή εκδήλωση της 7ης Φεβρουαρίου 2022 για  τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2022 από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Για όσους και όσες στάθηκε αδύνατη η συμμετοχή, υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης μαγνητοσκοπημένης της εκδήλωσης στον σύνδεσμό https://www.youtube.com/watch?v=SyAufpLtKig&t=772s .

Ανακοινώνεται πως σε συνέχεια της ίδιας δράσης έχει αποσταλεί στα email των γονέων-κηδεμόνων υλικό για περαιτέρω ενημέρωση σχετικά με την ασφάλεια στο διαδίκτυο και τον ρόλο των γονέων στον συγκεκριμένο τομέα.

Επί τη ευκαιρία υπενθυμίζεται πως είμαστε σε ετοιμότητα, προκειμένου να αποσταλεί νέα πρόσκληση για την επόμενη δράση της Σχολής Γονέων του σχολείου μας.

Ο Δ/ντής, Γρ. Μαυροκωστίδης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΤΟΥ 7ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ