Την Πέμπτη 07 Δεκεμβρίου 2023 η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Αν. Θεσσαλονίκης κ. Βακαλούδη Αναστασία, έπειτα από πρόσκληση της Διευθύντριας  και των Εκπαιδευτικών του σχολείου, πραγματοποίησε  Δειγματική Διδασκαλία στους μαθητές και μαθήτριες της Β’ Λυκείου και στους εκπαιδευτικούς στο πλαίσιο του μαθήματος της Βυζαντινής Ιστορίας με θέμα:

«Η αναβίωση της Ρωμαϊκής-Βυζαντινής Θεσσαλονίκης μέσα από το έργο των σύγχρονων Θεσσαλονικέων Λογοτεχνών».

και τη σύνδεσή της με το λογοτεχνικό έργο των λογοτεχνών της πόλης
μας.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Βακαλούδη για την επιστημονική και παιδαγωγική της καθοδήγηση και την υπέροχη συνεργασία!

Δειγματική Διδασκαλία. Η Αναβίωση της Βυζαντινής Θεσσαλονίκης …

Δειγματική διδασκαλία, από την Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φιλολόγων Αν. Θεσσαλονίκης κ. Βακαλούδη Αναστασία με θέμα: «Η αναβίωση της Ρωμαϊκής-Βυζαντινής Θεσσαλονίκης μέσα από το έργο των σύγχρονων Θεσσαλονικέων Λογοτεχνών»