Την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024 και στα πλαίσια της υλοποίησης του Σχεδίου Δράσης “Δραστηριοποιούμαι στη γειτονιά μου” που εντάσσεται στον Άξονα “Σχολείο και Κοινότητα” της Αξιολόγησης Σχολικών Μονάδων,οι μαθητές της Β΄ Λυκείου του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν ομάδα δεκαοκτώ μαθητών της Β Λυκείου του 1ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης.

Η συνάντηση συνεργασίας πραγματοποιήθηκε στο ανοιξιάτικο σκηνικό των Κήπων του Πασά, όπου οι μαθητές του 1ου ΓΕΛ ενημερώθηκαν  για την ιστορία των αρχιτεκτονημάτων και ξεναγήθηκαν στο χώρο από τους μαθητές/τριες του σχολείου μας .

Τους μαθητές/τριες του 1ου ΓΕΛ συνόδευαν οι καθηγήτριες Βλέτση Ευαγγελία και Κολάτου Ελευθερία, ενώ τους μαθητές/τριες του σχολείου μας συνόδευαν η Διευθύντρια κα Ζιώγα Μαρία και ο φιλόλογος Αθανασίου Χρήστος.

Συνάντηση συνεργασίας μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών του σχολείου μας και του 1ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης